КООПЕРАТИВ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ “ВІРА” був створений у 2004 році у результаті великої роботи виконаної громадською організацією ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ПРАВ ЛЮДИНИ ТА ГРОМАДСЬКИХ ІНІЦІАТИВ. Реалізовуючи проект “СТРИЙСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД”(СЕРЦЕ), у рамках якого проводилося багато навчань сільських громад, постійно обговорювалися питання кооперації, спільної праці, як запоруки добробуту селян.

На одному із навчань з питань картоплярства і виникла ідея створення кооперативу.  Всім зрозуміло із без довгих пояснень, щоб бути продуктивними малі виробники мають об’єднуватися, тобто творити нові “колгоспи”, але із ідеологією правдивої кооперації, побудованої на принципах ДОВІРИ, ПЕРСОНІФІКАЦІЇ МАЙНА, УЧАСТІ В ЕКОНОМІЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ КООПЕРАТИВУ, ПОСТІЙНОГО НАВЧАННЯ.

Так був започаткований наш  сільськогосподарський кооператив “ВІРА”, як кооператив картоплярів.Діло далі не пішло, бо: а) не було зацікавлення його розвивати у самих членів, бо це вимагає ВІРИ і праці великої б) кооператив був зорієнтований на виробників, а не на споживачів в) кооператив об’єднував виробників, які територіально були віддалені.

Кооператив “ВІРА” отримав нове життя із грудня 2010 року, коли під впливом ідей ЗАРВАНИЦЬКОЇ ІНІЦІАТИВИ група ентузіастів вирішила активувати роботу кооперативу змінивши керівництво та ідеологію його розвитку – працювати як кооператив здорового харчування, де споживач буде головним замовником товарів за ексклюзивною екологічною чистотою або товар за ексклюзивною ціною. Відбулися загальні збори 26 грудня 2010 року в Духовній Просвіті парафії УГКЦ ВСІХ СВЯТИХ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ за благословлення о.Івана БАРАБАША. Було обрано нове керівництво кооперативу. Головою кооперативу було обрано Петра МАКОВСЬКОГО. Розпочалася щоденна важка робота із розширення членства кооперативу, організації поставок товарів, проведення навчання членів, підготоки змін в установчі документи, робота над сайтом, системою замовлень-доставки. 

За 10 місяців роботи ми зросли більше ніж у 12 разів і досягли членства 125 осіб. Ми системно постачаємо товари за дорученнями наших членів. Ми розширюємося географічно. Ми вже готові до ширшої роботи, бо поступово створюється економічна основа для динамічного розвитку кооперативу, ми будуємо ДУХ СПІЛЬНОЇ праці. МИ ВМІЄМО! МИ МОЖЕМО! МИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ!

 ПРО КООПЕРАЦІЮ:


 КООПЕРАЦІЯ- випробуваний часом інструмент економічного солідаризму небагатих статками людей, як один із найкращих способів розбудови громадянського суспільства через творення активного середнього класу. Цей інструмент пройшов випробування часом у розвинених країнах, він прекрасно працював в Україні до совєтскої окупації, він показав себе найкращим чином в українських громадах демократичних країн -США, КАНАДИ, АВСТРАЛІЇ.

Детальніше про історію читайте у нашій бібліотечці та на сайті.